Yhteystiedot

Yhteyshenkilöt
Ota yhteyttä
KYLÄTOIMINNAN SEKÄ LEADER-RYHMIEN ÄÄNENKANNATTAJA JA EDUNTEKIJÄ

                                                          


Risto Matti Niemi
Pääsihteeri
050 599 5229
ristomatti.niemi@kylatoiminta.fi

                                                          


avatar
Tuomas Perheentupa
Kehittämisjohtaja
050 592 2726
tuomas.perheentupa@kylatoiminta.fi

                                                          


avatar
Tuomas Rokka
Talouspäällikkö
045 133 5391
tuomas.rokka@kylatoiminta.fi

                                                          


avatar
Marianne Liitelä
Toimistosihteeri ja Avoimet Kylät -koordinaattori
045 8871511
marianne.liitela@kylatoiminta.fi

                                                          


Kirsi Mäkinen (äitiyslomalla 7.12.2015 alkaen)
Tiedottaja
045 881 4200
kirsi.makinen@kylatoiminta.fi 

                                                          


Ann-Sofi Backgren
Svensk Byaservice,SFV
ann-sofi.backgren@studiecentralen.fi

                                                          
 


Heli Walls
LEADER-asiamies
045 327 1117
heli.walls@kylatoiminta.fi 

                                                          


Hanna-Riikka Ruokolainen
Jätevesineuvoja, JÄSSI-hanke
045 188 8968
hanna-riikka.ruokolainen@jatevesihanke.fi

                                                          

avatar

Juhani Nenonen
Projektipäällikkö, Kyläapu-hanke
045 111 5222
juhani.nenonen@kylatoiminta.fi 

                                                          

Marjut Haapanen
Kotouttamiskoordinaattori, Koko kylä kotouttaa -hanke
040 717 5731
marjut.haapanen@kylatoiminta.fi

                                                          


Teemu Kotila
Työvalmentaja Työtä Kylästä-hanke
045 220 8714
teemu.kotila@kylatoiminta.fi

                                                           

 
LAKIMIES (OSTOPALVELUNA): 

avatar
Tommi Siro, juristi

Jäsenille maksutonta juridista neuvontaa (enintään 1h per tapaus)
Tommi Siro / Lakiasiaintoimisto Siro
(02) 2522 242 / 040-5507635


Huom! Palveluajat tiistaisin ja perjantaisin 9.30 - 12.00. Betjäning också på svenska.