Yhteystiedot

Yhteyshenkilöt
Ota yhteyttä
KYLÄTOIMINNAN SEKÄ LEADER-RYHMIEN ÄÄNENKANNATTAJA JA EDUNTEKIJÄ

 


avatar
Tuomas Perheentupa
Kehittämisjohtaja
050 592 2726
tuomas.perheentupa@kylatoiminta.fi

                                                          


avatar
Tuomas Rokka
Talouspäällikkö
045 133 5391
tuomas.rokka@kylatoiminta.fi

                                                          


avatar
Marianne Liitelä
Järjestösihteeri
045 8871511
marianne.liitela@kylatoiminta.fi

                                                         


Ann-Sofi Backgren
Svensk Byaservice,SFV
ann-sofi.backgren@studiecentralen.fi

                                                          
 


Heli Walls
LEADER-asiamies
045 327 1117
heli.walls@kylatoiminta.fi 

                                                        

Sofia Tuisku
Tiedottaja
045 249 1162
sofia.tuisku@kylatoiminta.fi

                                                       

Marjut Haapanen
Kotouttamiskoordinaattori, Koko kylä kotouttaa -hanke
040 717 5731
marjut.haapanen@kylatoiminta.fi

                                                                                                                  

Jari Kurjonen
Projektipäällikkö, JÄSSI-hanke
045 112 9441
jari.kurjonen@jatevesihanke.fi

                                                          

avatar

Juhani Nenonen
Projektipäällikkö, Työtä Kylästä -hanke
045 111 5222
juhani.nenonen@kylatoiminta.fi 

                                                         


Teemu Kotila
Työvalmentaja Työtä Kylästä -hanke
045 220 8714
teemu.kotila@kylatoiminta.fi

                                                           

 
LAKIMIES (OSTOPALVELUNA): 

avatar
Tommi Siro, juristi

Jäsenille maksutonta juridista neuvontaa (enintään 1h per tapaus)
Tommi Siro / Lakiasiaintoimisto Siro
(02) 2522 242 / 040-5507635


Huom! Palveluaika perjantaisin 9.30 - 12.00. Betjäning också på svenska.

Jos et tavoita juristia, voit lähettää tekstiviestillä soittopyynnön. Mainitse viestissä oma nimesi ja kyläyhdistyksen nimi, jota asia koskee.